Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził 10 tysięcy ampułek ze sterydami

Data publikacji 12.05.2011

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Gdańska, u którego w samochodzie zabezpieczono ponad 10 tysięcy ampułek ze sterydami. Za przechowywanie lub wprowadzanie do obrotu produktów leczniczych bez pozwolenia grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj koneccy policjanci otrzymali informację, że w miejscowości Czermno doszło do kolizji drogowej. Na miejscu mundurowi ustalili, że 22-letni mieszkaniec Gdańska kierując Volkswagenem Bora wypadł z drogi na pobocze i dachował. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń w tym zdarzeniu. Funkcjonariusze jednak zwrócili uwagę na tekturowe pudła, które były przewożone w bagażniku i na siedzeniach pojazdu. Okazało się, że znajduje się tam ponad 10 tysięcy szklanych ampułek z lekami o szacunkowej wartości ponad 100 tysięcy złotych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że substancje te stosowane są nielegalnie przez kulturystów. Wiadomo także, że tego typu leki dostępne są w aptece na receptę, a ich sprzedaż odbywa się na podstawie właściwego pozwolenia. 22-latek został zatrzymany, a pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu. Za przechowywanie lub wprowadzanie do obrotu produktów leczniczych bez pozwolenia grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci będą sprawdzać, gdzie miały trafić zabezpieczone leki.

(KWP w Kielcach / mw)
 

Powrót na górę strony