Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To był nr 1 na policyjnej top liście poszukiwanych

Data publikacji 13.05.2011

Policjanci zatrzymali ściganego od 10 lat Rafała S., ps. Szkatuła – uważanego za szefa polskiego świata przestępczego. Wystawiono za nim 8 listów gończych, 2 europejskie nakazy aresztowania i dwa zarządzenia poszukiwawcze.

Rafał S., ps. Szkatuła, w latach 90. zajmował się na terenie Warszawy kradzieżami samochodów, następnie działał w grupie przestępczej Piotra K. ps. Bandziorek. W czasie kiedy Piotr K. przebywał w zakładzie karnym, „Szkatuła” na terenie stolicy zaczął przejmować wpływy i w bardzo szybkim czasie stał się liderem nowej, już „swojej” grupy, tzw. Grupy Szkatuły, która swoim działaniem objęła cały kraj, jak również utrzymywała kontakty z międzynarodowymi przestępcami. Wkrótce wyrósł na postać nr 1 świata przestępczego. Na przestrzeni lat Policja wielokrotnie uderzała w tę grupę, zatrzymując wielu jej członków, jednak Rafał S. do środy był nieuchwytny.

„Szkatule” zarzuca się: zlecenie zabójstwa, udział i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, handel środkami odurzającymi na dużą skalę, wymuszanie haraczy oraz kradzieże. Właśnie w związku z tymi przestępstwami "Szkatuła" poszukiwany był 8 listami gończymi, 2 europejskimi nakazami aresztowania i 2 zarządzeniami poszukiwawczymi w celu ustalenia miejsca pobytu.

Rafał S. ps. Szkatuła, nr 1 na policyjnej TOP LIŚCIE poszukiwanych - w rękach Policji>>

Powrót na górę strony