Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napad na kobietę

Data publikacji 13.05.2011

Policjanci z Opola wczoraj zatrzymali mężczyznę podejrzanego o brutalne pobicie młodej kobiety, m.in napastnik roztrzaskał butelkę na głowie kobiety. Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia w podopolskim Winowie. 24-letni mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, zakazem opuszczania kraju i zbliżania się do ofiary.

21 kwietnia 2011 roku, tuż po godzinie 22, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymał telefoniczną informację, że na terenie podopolskiego Winowa doszło do napadu na młodą kobietę. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że na idącą do domu 19-letnią kobietę napadł mężczyzna, który szedł za nią od dłuższego czasu. Napastnik działał bardzo brutalnie. Uderzył kobietę butelką w głowę. Bijąc i kopiąc wepchnął napadniętą do rowu. Napastnika spłoszyła inna kobieta, która akurat przejeżdżała tamtędy samochodem. Mężczyzna uciekł w kierunku Opola.

Kobiecie zapewniono pomoc medyczną. Na szczęście okazało się, że oprócz przeżytego szoku, obrażenia których doznała w wyniku napaści, nie zagrażają jej życiu.

Policjanci natychmiast podjęli działania, których celem było ustalenie i zatrzymanie sprawcy tej napaści. Wykonano szereg działań, których rezultatem było zatrzymanie 24-letniego mieszkańca powiatu opolskiego. Zatrzymano go nad ranem 12 maja br., tego samego dnia usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.

Wczoraj prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz zbliżania się do ofiary przestępstwa.

Zgodnie z Kodeksem Karnym, kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Opolu/js)
 

Powrót na górę strony