Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

31 osób usłyszało już zarzuty w sprawie burdy w Bydgoszczy

Data publikacji 13.05.2011

Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów prokuratorzy przedstawili już 31 osobom zarzuty naruszenia przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych w związku z zamieszkami na stadionie w Bydgoszczy. Praca nad ustalaniem winnych za złamanie prawa na stadionie ciągle trwa.

W śledztwie, nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę, już 31 mężczyzn usłyszało zarzuty. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby, co dodatkowo podwyższa możliwą karę do 5 lat więzienia.

20-latek, który jest podejrzany o uszkodzenie ciała, zniszczenie telewizyjnej kamery oraz wtargnięcie na płytę boiska i zakłócenie imprezy, będąc przy tym zamaskowanym, został aresztowany na miesiąc.

Nad ustaleniem, kto brał udział w zamieszkach po finale Pucharu Polski, pracują specjalne zespoły policjantów z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Szczecina i Sosnowca, bowiem kibice z tych miast byli na stadionie w Bydgoszczy. Funkcjonariusze dysponują materiałami wideo nagranymi przez policjantów prewencji i operacyjnych, zapisem z monitoringu na stadionie i relacji telewizyjnych, ale także filmami i zdjęciami zamieszczonymi w Internecie.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony