Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podrobiony towar

Data publikacji 13.05.2011

Ponad dwa tysiące sztuk zegarków, pasków i biżuterii o wartości 100 tys. złotych zabezpieczyli piaseczyńscy policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą w jednej z firm centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z kolei wrocławscy policjanci w jednym ze sklepów zabezpieczyli ponad 700 części akcesoriów motoryzacyjnych i odzieży z podrobionymi znakami towarowymi renomowanej firmy samochodowej. Straty legalnego producenta wynoszą nie mniej niż 50 tysięcy złotych.

Wczoraj rano piaseczyńscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą udali się na teren centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji operacyjnych wynikało, że w jednym ze stoisk oferowane są do sprzedaży towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Funkcjonariusze kolejno kontrolowali wybrane stoiska handlowe. W jednym z nich odkryli szeroki asortyment zegarków, pasków i biżuterii. Wygląd towaru oferowanego do sprzedaży wzbudził jednak zastrzeżenia policjantów. Wykonany był z niskiej jakości materiałów i posiadał skazy, a miał znaki towarowe znanych, markowych firm.

Policjanci postanowili dokładniej przyjrzeć się oferowanym do sprzedaży zegarkom, paskom i biżuterii. Ich podejrzenia były słuszne. Jak się okazało, były to podróbki zastrzeżonych znaków towarowych. Policjanci zabezpieczyli ponad 2000 sztuk towaru. Biegły wyda teraz opinię o ich jakości, określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano ją na 100 tys. złotych.

(KSP / mg)

***

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w jednym ze sklepów na wrocławskich Krzykach ujawnili ponad 700 części akcesoriów motoryzacyjnych i odzieży z podrobionymi znakami towarowymi renomowanej firmy samochodowej. Policjanci znaleźli tam breloczki, czapki, naklejki oraz uchwyty do drążka zmiany biegów .

Jak ustalili funkcjonariusze asortyment oferowany był zarówno w sklepie jak i poprzez Internet. Wstępne ustalenia wskazują, że straty legalnego producenta tych wyrobów wynoszą nie mniej niż 50 tysięcy złotych. Powołany w tej sprawie biegły dokładnie oceni zabezpieczone przedmioty.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie, w tym w jaki sposób właściciel sklepu wszedł w posiadanie podrobionych rzeczy.

Za naruszenie przepisów ustawy - prawo własności przemysłowej grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony