Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty i kara za niewłaściwe zachowanie podczas i po meczu

Data publikacji 13.05.2011

2 tysiące złotych grzywny i 4-letni zakaz wstępu na mecze piłki nożnej rozgrywane przez drużyny Olimpii Elbląg i OKS-u 1945 Olsztyn to kara, jaką w olsztyńskim sądzie rejonowym usłyszał zatrzymany po ostatnim meczu 18-letni Paweł O. Dołączył do niego kolejny mieszkaniec Elbląga - Przemysław K. został zatrzymany za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta i przemocą wywieranie wpływu na czynności służbowe funkcjonariusza. 25-latek najpierw usłyszał dwa zarzuty, a jeszcze wczoraj wyrok – 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, 1200 złotych grzywny oraz opłata kosztów sądowych.

Obaj podejrzani byli zatrzymani przedwczoraj, po meczu drużyn OKS-u 1945 Olsztyn i Olimpii Elbląg, który był rozgrywany na olsztyńskim stadionie.

Najpierw policjanci zatrzymali 18-latka, który podczas meczu na stadionie spalił szalik. Zdarzenie zarejestrowały kamery policyjnego ruchomego centrum dowodzenia. Bezpośrednio po meczu kibic został zatrzymany. Paweł O. został przewieziony do olsztyńskiej komendy Policji. W trybie przyspieszonym 18-latek stanął przed sądem.

Następnie około godziny 20.00 podczas wyjazdu kibiców elbląskiej drużyny z Olsztyna w pewnym momencie, na ul. Sielskiej, zatrzymały się dwa auta. Wyskoczyło z nich siedmiu mężczyzn, którzy następnie wbiegli na jezdnię, próbując zatrzymać bmw, którym jechali kibice olsztyńskiego OKS-u. Po szybkiej interwencji policjantów z Oddziału Prewencji Policji, sprawcy wykroczenia zostali obezwładnieni. Odpowiedzą oni przed sądem za zagrożenie w ruchu drogowym, natomiast 25-letni Przemysław K. dodatkowo usłyszał wczoraj zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej interweniującego wobec niego policjanta i przemocą wywieranie wpływu na czynności służbowe funkcjonariusza. Wczoraj mieszkaniec Elbląga poddał się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, 1200 złotych grzywny. 25-latek musi także pokryć koszty sądowe.

(KWP w Olszynie / mg)

Powrót na górę strony