Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani kolejni pseudokibice podejrzani o pobicie

Data publikacji 13.05.2011

Policjanci zatrzymali sześciu kolejnych podejrzanych o udział w brutalnym pobiciu 17-letniego bełchatowianina. Wcześniej do tej sprawy zatrzymano trzech mężczyzn. Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wyjaśniając okoliczności pobicia, które miało miejsce 9 maja 2011 roku w Bełchatowie na osiedlu Przytorze, policjanci ustalili personalia kolejnych sześciu osób. Napadli oni na trzech mieszkańców Bełchatowa w wieku od 17 do 21 lat. Skutkiem tej napaści było m.in. złamanie żuchwy najmłodszego z pokrzywdzonych.

Jeszcze tej samej nocy szeroko zakrojone działania policyjne bełchatowskich mundurowych doprowadziły do zatrzymania trzech 20-letnich podejrzewanych o udział w pobiciu. W bagażniku samochodu nissan, którym poruszali się zatrzymani, stróże prawa znaleźli drewniany trzonek z wyżłobionym napisem „Łódź” i ochraniacz na zęby.

W efekcie dynamicznych działań bełchatowskich policjantów, przy aktywnym wsparciu policjantów zespołu do rozpoznania operacyjnego środowisk pseudokibiców łódzkiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji i kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, odpowiedzialności za udział w pobiciu nie uniknie kolejnych sześciu podejrzanych w wieku od 19 do 22 lat.

Całej dziewiątce grożą kary do trzech lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi/js)
 

Powrót na górę strony