Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Być jak Bruce Lee

Data publikacji 13.05.2011

Kilkudziesięciu policjantów wzięło udział w szkoleniu z technik interwencji wykorzystywanych w codziennej służbie przez siły specjalne Węgier, Francji i Chin. Techniki obezwładniania agresywnych napastników oparte były na kung fu Wing Tsun, którego propagatorem był m.in. Bruce Lee.

W seminarium, którego organizatorem był Wydział Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu, wzięli udział policjanci z sekcji antyterrorystycznej mazowieckiej komendy, instruktorzy taktyk i technik interwencji oraz funkcjonariusze z KWP w Kielcach i KWP w Lublinie.

Szkolenie miało na celu nauczanie i propagowanie nowych technik samoobrony przed agresywnym napastnikiem wykorzystywanych w szkoleniu służb specjalnych wojska i policji w Chinach, Niemczech, Francji oraz na Węgrzech i Litwie.

Seminarium prowadził sifu Szell Gabor, posiadacz 6 stopnia mistrzowskiego IWTA, który m.in. szkoli węgierskie jednostki specjalne, a wspomagali go instruktorzy sifu Marek Mikulski – prezes Polskiego Stowarzyszenia Wing Tsun oraz sifu Marcin Grzywacz.

Uczestnicy szkolenia mogli podnieść swoje umiejętności, które wykorzystują w czasie zatrzymywania najgroźniejszych przestępców.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony