Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla sprawców incydentów podczas żużlowego spotkania

Data publikacji 13.05.2011

Piętnaście tysięcy kibiców uczestniczyło w minioną niedzielę w spotkaniu żużlowym, odbywającym się na gorzowskim stadionie. Nie odnotowano wówczas poważniejszych wydarzeń, natomiast sprawcy incydentów, które miały tam miejsce, usłyszeli już pierwsze zarzuty.

Policjanci wkrótce po tym spotkaniu przystąpili do ustalania osób odpowiedzialnych za incydenty na stadionie. Szczególne znaczenie miała tutaj policyjna wiedza na temat wcześniejszych podobnych przypadków oraz szczegółowa analiza zapisu monitoringu.

Opisane czynności trwają nadal, jednak już w tej chwili ustalono dane 5 młodych mężczyzn, którzy podczas spotkania żużlowego dopuścili się złamania obowiązujących przepisów. Wszyscy oni usłyszeli zarzuty wynikające z art. 59 ustawy o imprezach masowych i odpowiedzą przed sądem za użycie środków pirotechnicznych.

Ustawa za tego typu czyny przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Po przekazaniu materiałów prokuraturze wobec mężczyzn zastosowano dozory policyjne, jak również nakaz powstrzymania się od uczestnictwa w imprezach masowych – spotkaniach żużlowych. Wobec naruszających prawo kibiców skierowano zostały również wnioski o zastosowanie tzw. zakazów stadionowych.
Lubuscy policjanci zatrzymali również na gorącym uczynku sprawcę incydentu, do którego doszło jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Jest to mieszkaniec Gorzowa, który na ul. Śląskiej usiłował kopnąć w samochód na zielonogórskich numerach rejestracyjnych.

Młody mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Grzywnę nałożono za naruszenie ładu i porządku oraz używanie wulgaryzmów. Również wobec niego policja skierowała wniosek o wydanie przez klub tzw. zakazu klubowego.

Jak zaznaczono na wstępie, czynności związane z ustaleniem kolejnych osób mających związek z niedzielnym incydentem (wniesienie i użycie rac) trwają. Policja dąży do ukarania wszystkich winnych naruszenia porządku podczas niedzielnego meczu.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)
 

Powrót na górę strony