Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany i …„zimne” narkotyki

Data publikacji 14.05.2011

Świdniccy policjanci zatrzymali 25-latka, u którego w domu podczas przeszukania znaleźli narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 12 tys.zł. Jak się okazało był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Świdniccy kryminalni ustalili, że jeden z mieszkańców Świdnika może być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania znaleźli dwa woreczki z suszem roślinnym i dwa woreczki z białym proszkiem ukryte w lodówce. Po przeprowadzeniu wstępnego badania ustalono, że jest to marihuana oraz amfetamina. W sumie zabezpieczono 173 gram marihuany oraz 92 gram amfetaminy – których wartość czarnorynkowa to blisko 12.000 zł.

W tym przypadku okazało się, że było to podwójne trafienie kryminalnych. Okazało się bowiem, że 25 latek ukrywał się przed organami ścigania jako poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W przeszłości mężczyzna zatrzymywany był za przestępstwa narkotykowe.

Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KWP Lublin

Powrót na górę strony