Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań: Wielkopolscy policjanci nagrodzeni za odwagę

Dzisiaj w poznańskiej Komendzie Wojewódzkiej Policji nagrodzono czterech funkcjonariuszy, którzy w ostatnich dniach, przywracając naruszony porządek publiczny, wsposób szczególny narazili swojezdrowie i życie.

Nagrody wyróżnionym wręczyli: insp. Waldemar Jarczewski - Zastępca Komendanta Głównego Policji oraznadinsp. Henryk Tusiński - Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji. Na uroczystość przybyli również Zbigniew Hoffman - Wicewojewoda Wielkopolski, Przemysław Daroszewski - Dyrektor Szpitala MSWiA w Poznaniu oraz mł.insp. Zdzisław Stachowiak - Komendant Miejski Policji w Poznaniu, a także Naczelnicy Wydziałów Prewencji i Łączności KWP - przełożeni nagrodzonych.

Dwaj policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji - kom. Radosław Goliński i st.post. Jacek Gładczak, szesnastego stycznia br. wracając do domu po służbie, w pociągu relacji Poznań - Krotoszyn, podjęli interwencję na widok trzech osiłków bijących jednego z pasażerów. Policjanci zatrzymali rozbójników, doznając obrażeń ciała. Jeden z napastników został aresztowany.

Siedemnastego stycznia br. na ul. Gwarnej w Poznaniu, podczas zatrzymywania trójki wandali, którzy uszkodzili elewację jednego z budynków, zostali niegroźnie zranieni dwaj funkcjonariusze zSekcji Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu. Okazało się jednak, iż raniącym jest mężczyzna, uktórego stwierdzono obecność wirusów HIV i żółtaczki typu C.

Wszyscy wyróżnieni policjanci otrzymali listy gratulacyjne oraz nagrody pieniężne od Komendanta Głównego Policji i Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego.

"To prawda, że w ślubowaniu policyjnym jest zapis o narażaniu zdrowia i życia dla innych ludzi, to prawda, że takie przypadki zdarzają się ostatnio bardzo często, ale musimy zrobić wszystko, aby się nie powtarzały" - powiedział insp. Waldemar Jarczewski. Zwracając sięzaś do nadinsp. Henryka Tusińskiego pogratulował mu takich podwładnych. W podobnych słowach, za ofiarną służbę podziękował nagrodzonymZbigniew Hoffman.
  • nagrodzeni
Powrót na górę strony