Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili blisko 3 kilogramy narkotyków

Data publikacji 15.05.2011

Białostoccy policjanci zatrzymali 7 mężczyzn podczas antynarkotykowej akcji. Mundurowi zabezpieczyli łącznie blisko 3 kilogramy narkotyków o czarnorynkowej wartości przeszło 130 tysięcy złotych. Zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

W ciągu dwóch dni funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przejęli blisko 3 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości przeszło 130 tysięcy złotych. W ręce mundurowych wpadło 7 dealerów. Do pierwszych zatrzymań doszło w minioną środę wieczorem. Wówczas funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w miejscowości Kolonia Porosły na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli audi.

Z ustaleń policjantów wynikało bowiem, że autem mogą być przewożone narkotyki. Okazało się, że podejrzenia były uzasadnione. Wewnątrz pojazdu, funkcjonariusze odnaleźli ukryty pakunek, w którym było blisko 0,5 kilograma białego proszku. Wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina. W związku z tym zatrzymani zostali dwaj podróżujący autem mężczyźni – 25-latek z Łomży i jego 27-letni towarzysz ze Szczytna. W ramach realizowanych w tej sprawie działań jeszcze tego samego dnia policjanci wkroczyli do jednego z białostockich mieszkań. Właśnie w nim zatrzymali 25-letniego mężczyznę i odnaleźli kolejną partię narkotyków. Tym razem było to prawie 1,5 kg amfetaminy.

Rankiem następnego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadły kolejne narkotyki kolejni czterej mężczyźni w wieku od 23 do 29-lat. Trzech z nich zatrzymano w Białymstoku czwartego zaś w podbiałostockich Kudryczach. W ich przeszukanych mieszkaniach i pojazdach policjanci zabezpieczyli około 800 gr amfetaminy, blisko 80 gr. marihuany i prawie 170 tabletek extazy. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania i handlu takimi środkami. W piątek czterech, a w sobotę kolejnych trzech zatrzymanych zostało doprowadzonych do Sądu Rejonowego w Białymstoku, który zadecydował, o tymczasowym ich aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, którzy prowadzą w tej sprawie postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok Południe ustalają skąd pochodziły narkotyki i kto miał być ich odbiorcą. Podejrzewają, że miały one trafić do białostockich szkół, pubów i dyskotek. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

podinsp. Andrzej Baranowski

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 16.41 MB)

Powrót na górę strony