Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali uczestników krwawej bójki

Data publikacji 16.05.2011

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku od 20 do 33 lat. Podejrzewani są oni o udział w krwawej bójce z użyciem maczet, do której doszło pod koniec kwietnia w centrum Białegostoku. Wśród zatrzymanych są też osoby podejrzewane o zakłócenia porządku w trakcie meczów piłki nożnej i uczestnictwo w tzw. ustawkach.

26 kwietnia o świcie białostoccy policjanci otrzymali sygnał o mężczyznach bijących się w centrum miasta. Do zdarzenia doszło u zbiegu ulicy Suraskiej i Alei Bluesa. Mundurowi natychmiast ruszyli na miejsce zdarzenia. Tam okazało się, że chwilę wcześniej sprawcy uciekli, pozostawiając na chodniku zakrwawionego i nieprzytomnego uczestnika zajścia. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Policjanci rozpoczęli ustalanie okoliczności zdarzenia i osób, które brały w nim udział. Analiza nagrania z miejskiego monitoringu pozwoliła funkcjonariuszom zidentyfikować uczestników bójki. W związku z tym, że były wśród nich osoby podejrzewane o uczestnictwo w tzw. ustawkach i zakłóceniach porządku publicznego w trakcie meczów piłkarskich sprawą zajęli się policjanci specjalnego zespołu ds. pseudokibiców z Centralnego Biura Śledczego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Ich wytężona i wnikliwa praca pozwoliła na szczegółową identyfikację i ustalenie miejsca pobytu sprawców. W rezultacie policjanci zatrzymali na terenie Białegostoku i okolic 7 uczestników bójki, wśród których były osoby z kręgu subkultury skinhead`s powiązane ze środowiskiem miejscowych pseudokibiców.

Film Policjanci zatrzymali uczestników krwawej bójki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zatrzymali uczestników krwawej bójki (format flv - rozmiar 5.95 MB)

Doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Białystok Południe uczestnicy zdarzenia usłyszeli zarzuty udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a najbardziej brutalny napastnik zarzut usiłowania zabójstwa. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego Prokuratura Rejonowa Białystok Południe wystąpiła do Sądu Rejonowego w Białymstoku z wnioskami o zastosowanie środków zapobiegawczych. Sąd w stosunku do jednego z zatrzymanych zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy, a dwóch innych tymczasowo aresztował na 2 miesiące. Pozostali uczestnicy zajścia objęci zostali środkiem zapobiegawczym w postaci dozoru policyjnego.

Jaki był szczegółowy udział sprawców oraz motywy działania w tym darzeniu, z pewnością wyjaśni postępowanie prowadzone przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok Południe. Za udział w bójce lub pobiciu z użyciem niebezpiecznego przedmiotu kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony