Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli kokainę

Data publikacji 16.05.2011

Zabezpieczenie kokainy i zatrzymanie mieszkańca województwa małopolskiego, wracającego z Holandii, to m.in. efekt akcji kontroli autobusów, przeprowadzonej przez legnickich policjantów. W działaniach uczestniczyli także funkcjonariusze służby celnej z psem do wyszukiwania narkotyków. Środki odurzające znaleziono w autokarze, który zabierał z przejścia granicznego osoby, wracające z pracy za granicą i rozwoził je po kraju.

Policjanci z legnickiej komendy miejskiej przeprowadzili działania, w ramach których kontrolowali autokary. Akcję przeprowadzono 14 maja 2011 r. Kontrolom poddano pojazdy, którymi wracały osoby pracujące za granicą. W działaniach tych uczestniczyli także celnicy z psem wyszkolonym do wyszukiwania środków odurzających.

Przed południem, w jednym z kontrolowanych autokarów, który zabierał osoby z przejścia granicznego i rozwoził dalej po kraju, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Pies wskazał miejsce, gdzie ukryte były narkotyki. Okazało się, że mężczyzna przewoził około 40 porcji marihuany i ponad 90 gramów kokainy. Wartość rynkowa przejętej kokainy to 17 tys. złotych. Ślady środków odurzających ujawniono również w kieszeniach zatrzymanego.

31-letni mieszkaniec województwa małopolskiego wracający z Holandii, trafił już do policyjnego aresztu. Za przywóz do kraju i transport narkotyków po terenie Polski grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. W przypadku znacznej ilości narkotyków odpowiedzialność karna może wzrosnąć nawet do 15 lat.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony