Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa w ciąży dokonała rozboju

Data publikacji 16.05.2011

3,4 promila miała 26-letnia kobieta, która razem ze swoją 42-letnią znajomą dokonały rozboju na mieszkance Lublina. Sprawczynie ukradły swojej ofierze pieniądze. Policjanci z III komisariatu zatrzymali je już po godzinie od zdarzenia. Wtedy okazało się, że obie były pijane. Ponadto młodsza z nich była w widocznej ciąży. W sobotę sąd zastosował wobec kobiet tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło na ul. Kunickiego w Lublinie. Dyżurnego policjantów powiadomiła 60-letnia mieszkanka tej ulicy, która zgłosiła że została napadnięta w swoim mieszkaniu przez dwie kobiety. Z jej relacji wynikało, że sprawczynie przyszły pożyczyć kilka złotych. Kiedy spotkały się z odmową, młodsza z nich złapała 60-latkę za szyję, a druga zaczęła przeszukiwać mieszkanie. Kiedy znalazła portmonetkę z pieniędzmi, obie uciekły. Pokrzywdzona trzymała w niej kwotę 124 złotych.

Policjanci z III komisariatu rozpoczęli poszukiwania sprawczyń. Jak ustalili, były to mieszkanki sąsiedniej ulicy. Już po około godzinie obie zostały zatrzymane i doprowadzone do komisariatu. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 26-latka będąca w 5 miesiącu ciąży miała 3,4 promila alkoholu, a jej 42-letnia towarzyszka 2,4 promila alkoholu w organizmie.

26-letnia Sylwia S. oraz 42-letnia Monika Z. trafiły do policyjnego aresztu. W sobotę sąd wobec kobiet zastosował tymczasowy areszt. Za rozbój grozi kara 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili, że młodsza ze sprawczyń kilka lat temu odbywała już karę pozbawienia wolności za to samo przestępstwo.

(KWP w Lublinie / ms)
 

Powrót na górę strony