Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita zorganizowana grupa przemytników

Data publikacji 16.05.2011

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem na dużą skalę papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda przywożona była z Ukrainy przez Polskę do krajów Unii Europejskiej. Zatrzymano 10 mężczyzn, wobec których sąd zastosował środki zapobiegawcze.

Funkcjonariusze z CBŚ oraz Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i Kielc oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przeprowadzili w ciągu kilkunastu ostatnich dni operację, której celem było rozpracowanie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym obrotem papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Szeroko zakrojone działania przeprowadzono na terenie kilku województw - mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Efektem przeprowadzonej akcji było zatrzymanie 10 mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat. Członkowie grupy właśnie pakowali przemycone papierosy, blisko milion sztuk, na naczepę TIR-a. Jak ustalili funkcjonariusze, grupa zajmowała się tym nielegalnym procederem od kilku lat.

Film Rozbita zorganizowana grupa przemytników

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbita zorganizowana grupa przemytników (format flv - rozmiar 11.74 MB)

W stosunku do 7 podejrzanych Sąd Rejonowy w Lublinie na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt. W stosunku do 3 pozostałych zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe na kwotę 19 tys. zł. Dwóm podejrzanym prokuratura postawiła zarzut m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Sprawa ma charakter rozwojowy, planowane są kolejne zatrzymania.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie - samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, motocykle, łodzie motorowe i gotówkę.

(KWP w Radomiu/js)
 

Powrót na górę strony