Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dilerzy narkotykowi zatrzymani

Data publikacji 16.05.2011

Prudniccy kryminalni rozbili grupę, która przemyciła do Polski znaczną ilość narkotyków. W ich ręce wpadli trzej mieszkańcy Głogówka. Ponadto w trakcie przeszukania u jednego z nich funkcjonariusze zabezpieczyli materiały wybuchowe używane w górnictwie. Zatrzymanym grożą wysokie kary.

Na jednej z ulic w Głogówku policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Prudniku oraz policjanci z KWP w Opolu, zatrzymali do kontroli samochód osobowy, w którym przebywały trzy osoby. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli w pojeździe pakunek z białą substancją -jak się po badaniu okazało - amfetaminę.

Po przeszukaniach w miejscach zamieszkania zatrzymanych osób przeprowadzonych wspólnie z funkcjonariuszem służby celnej i psem przeszkolonym w szukaniu narkotyków, u jednego z podejrzewanych funkcjonariusze znaleźli 736 gramów marihuany, sadzonkę konopi indyjskich, 180 gramów amfetaminy, tabletki ekstazy oraz 4 laski materiału wybuchowego. W związku z tym na miejsce działań wezwano saperów z pododdziału AT z Katowic.

Po kilku dniach zatrzymany został kolejny mężczyzna, u którego w domu znaleziono 33,5 grama amfetaminy, 44 gramy marihuany oraz 3,20 g haszyszu.

W sumie policjanci zatrzymali 4 osoby, z których jedna została zwolniona. 25-latek podpisywać będzie listę osób dozorowanych, dwaj pozostali mężczyźni natomiast (28 i 26 lat) trafili do aresztu. Osoby te odpowiedzą za przywóz, nakłanianie do przywozu i posiadanie znacznej ilości narkotyków.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony