Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiali konopie

Data publikacji 16.05.2011

Wrocławscy policjanci rozpracowali grupę zajmującą się uprawą konopi indyjskich. Funkcjonariusze w mieszkaniach w centrum miasta zlikwidowali dwie uprawy oraz zatrzymali w tej sprawie cztery osoby. Ponadto zabezpieczyli gotowe już do sprzedaży 200 porcji marihuany. Za uprawianie konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej rozpracowali grupę zajmującą się uprawą konopi. W trakcie kilkudniowej realizacji policjanci zlikwidowali dwie uprawy znajdujące się w mieszkaniach w centrum miasta. Funkcjonariusze w tej sprawie zatrzymali czworo mieszkańców Wrocławia - 57-letnią kobietę oraz trzech mężczyzn w wieku od 27 do 30 lat.

Podczas przeszukania mieszkań funkcjonariusze ujawnili ponad 110 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Rośliny uprawiane były w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, wyposażonych w urządzenia do naświetlania, ogrzewania, wentylacji oraz do utrzymywania odpowiedniej wilgotności. Ponadto policjanci zabezpieczyli gotowy już do sprzedaży narkotyk w postaci blisko 200 porcji marihuany.

Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności w tej sprawie. Za uprawianie konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film Policjanci rozpracowali grupę zajmującą się uprawą konopi indyjskich

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci rozpracowali grupę zajmującą się uprawą konopi indyjskich (format flv - rozmiar 8.04 MB)

Powrót na górę strony