Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy na VI Przystanek PaT

Data publikacji 16.05.2011

VI Przystanek PaT Ostrołęka / Kadzidło 2011 odbędzie się w dniach 5-10 lipca. Działanie zostało oficjalnie wpisane do programu Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości EUCPN i będzie otwierać w tym obszarze Prezydencję Polski w Unii Europejskiej.

„Przystanek PaT” to coroczne, ogólnopolskie spotkanie młodych wolontariuszy z całej Polski, którzy chcą wśród swoich rówieśników promować modę na życie bez uzależnień. Na uczestników każdego roku czeka moc atrakcji. Przez pięć dni odbywają się bezpłatne warsztaty artystyczne prowadzone przez zawodowych instruktorów. Można wziąć udział m.in. w zajęciach teatralnych, wokalnych, tanecznych, literackich, plastycznych, recytatorskich, dziennikarskich, iluzjonistycznych, charakteryzatorskich i technicznych. W programie przewidziane są również warsztaty profilaktyczne, rozmowy filozoficzne, koncerty oraz spektakle w wykonaniu grup teatralnych z Polski i Europy.

Ostatniego dnia, podczas finału akcji, uczestnicy wszystkich warsztatów artystycznych prezentują efekty swojej pracy m.in. przed znakomitymi gośćmi (przedstawicielami ministerstw, organizacji i instytucji prospołecznych, wyższych uczelni, mediów, a także przed znanymi i cenionymi artystami, zainteresowanymi tym wydarzeniem).

Akcja rozwija się bardzo dynamicznie. W 2006 roku do Miłomłyna k. Ostródy na I PRZYSTANEK PaT przyjechało 100 uczestników. Rok później w Nidzicy było już 250 osób, w 2008 roku w Płocku – ponad 500, a w roku 2009 do Miętnego k. Garwolina i w 2010 roku do Karolina k. Warszawy przyjechało ponad 1500 osób.

W Akcję zawsze zaangażowane są lokalne władze oświatowe, samorządowe, Policja i media. Gospodarzami VI Przystanku PaT będą: Miasto Ostrołęka, Powiat Ostrołęcki oraz Gmina Kadzidło przy wsparciu Mazowieckiej Komendy Policji, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Wojewody Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

„Przystanek PaT” gościł również obserwatorów z Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Litwy.

W 2009 roku Akcja została objęta patronatem Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji. W 2010 roku program PaT przystąpił do Europejskiej Kampanii w sprawie Narkotyków EAD („European Action on Drugs”), a w 2011 roku włączył się w działania Europejskiego Roku Wolontariatu. Został również wyróżniony tytułem lidera rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

Więcej o programie PaT i Akcji można przeczytać na stronie www.pat.policja.pl.

Zobacz zapowiedź VI Przystanku PaT>>

Tu znajdziesz aktualne informacje dotyczące VI Przystanku PaT>>

Powrót na górę strony