Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólna koncepcja współpracy Policji i Straży Granicznej z oficerami łącznikowymi podczas EURO 2012

Data publikacji 17.05.2011

W związku z przygotowaniami do EURO 2012 Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk oraz Komendant Główny Straży Granicznej gen. SG Leszek Elas podpisali wspólną Koncepcję współpracy z oficerami łącznikowymi w związku z działaniami związanymi z bezpieczeństwem EURO 2012.

Koncepcja określa możliwości wykorzystania potencjału instytucji oficera łącznikowego w kontekście globalnych działań służb, odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie planowanych zawodów sportowych w Polsce i na Ukrainie w ramach EURO 2012.

Aktywna współpraca międzynarodowa ze służbami innych państw, w tym szczególnie wszechstronna wymiana informacji stanowi jeden z głównych filarów wszelkich działań Policji i Straży Granicznej, a także instytucji biorących udział w procesie zwalczania przestępczości.

Koncepcja zakłada zwiększenie aktywności oficerów łącznikowych Policji i Straży Granicznej akredytowanych w innych państwach poprzez ukierunkowanie zadań na kwestie dotyczące zapewniania bezpieczeństwa w trakcie imprez masowych. Dokument przewiduje także intensyfikację współpracy z oficerami łącznikowymi akredytowanymi w Polsce.

Główne założenia Koncepcji zostały zaprezentowane, w obecności oficerów łącznikowych akredytowanych w naszym kraju, na wspólnej naradzie oficerów łącznikowych Policji i Straży Granicznej, która miała miejsce w II połowie kwietnia w Komendzie Głównej Straży Granicznej.

(BMWP KGP/ kl)

Powrót na górę strony