Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od grama do kilograma

Data publikacji 18.05.2011

Ostrołęccy policjanci przy współpracy z policjantami z Radomia, Warszawy i Bydgoszczy zatrzymali grupę zajmującą się handlem i produkcją narkotyków. Wobec sześciu zatrzymanych zastosowano trzy miesiące aresztu, wobec jednej dozór policyjny oraz 15 tys. złotych poręczenia majątkowego. Zatrzymani to mieszkańcy Ostrołęki, Ciechocinka, Włocławka i Warszawy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Cała akcja rozpoczęła się od zatrzymania młodego ostrołęczanina przez  policjantów wydziału patrolowego. Mężczyzna posiadał przy sobie jeden gram narkotyków. W ciągu kilku godzin zatrzymano kolejnego ostrołęczanina. Tym razem znaleziono przy nim marihuanę o wadze 4,5 grama. W marcu Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce wszczęła śledztwo dotyczące udzielania znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz  wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Następne tygodnie to przede wszystkim praca operacyjna zakończona wielkim sukcesem.

W poniedziałek policjanci ostrołęckiej komendy oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu jak również KWP w Bydgoszczy na ternie Włocławka, Warszawy i Ciechocinka zatrzymali cztery osoby, które podejrzane są o handel narkotykami oraz ich produkcję. Funkcjonariusze podczas przeszukania jednego z lokali znaleźli plantację marihuany już po zbiorach. W Warszawie zabezpieczono ponad kilogram marihuany.

Przez całą sprawę przewinęło się kilkanaście osób wobec sześciu zastosowano trzy miesięczne areszty a jednej dozór policyjny oraz 15 tys. złotych poręczenia majątkowego. Zatrzymani to mieszkańcy Ostrołęki, Ciechocinka, Włocławka i Warszawy.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Radomiu / ms)
 

Powrót na górę strony