Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni pseudokibice w rękach Policji

Data publikacji 19.05.2011

Policjanci Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KSP, wspólnie z funkcjonariuszami warszawskiego CBŚ, policjantami zajmującymi się walką z korupcją oraz funkcjonariuszami ze Śródmieścia, zatrzymali kolejnych 5 pseudokibiców podejrzewanych o rozbój mający miejsce w listopadzie 2010 roku w pociągu na terenie stacji PKP Warszawa Płudy. Wcześniej w tej sprawie zarzuty usłyszało 13 osób. Zatrzymanym może grozić nawet do 15 lat więzienia.

Przypomnijmy, w listopadzie 2010 roku pseudokibice jednej z warszawskich drużyn wtargnęli na stacji kolejowej Płudy na Białołęce do stojącego wówczas na peronie pociągu. Zaatakowali maczetami i pałkami kilku kibiców przeciwnej drużyny wracających właśnie z meczu piłkarskiego. Rozpylili wewnątrz gaz łzawiący. Odebrali pięciu mężczyznom klubowe szaliki, bluzy, koszulki oraz kurtkę.

Jeden z pokrzywdzonych z rozciętą nogą trafił do szpitala, pozostali mieli ogólne potłuczenia. Policjanci zatrzymali wtedy 5 mężczyzn w wieku od 16 do 31 lat. Czwórka dorosłych trafiła do policyjnego aresztu, natomiast 16-latek został przewieziony do policyjnej izby dziecka. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty.

Od tego momentu policjanci cały czas pracowali nad ustaleniem wszystkich uczestników napaści. Na podstawie nowych informacji oraz typowań ustalili personalia kolejnych 8 mężczyzn, którzy zostali zatrzymani w marcu tego roku.

Wczoraj rano policjanci zapukali do pięciu mieszkań w Warszawie i Mińsku Mazowieckim, gdzie przebywali pseudokibice. Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni i nie stawiali oporu.

Zatrzymani mają od 20 do 24 lat. Mariuszowi K., Janowi Ś., Mateuszowi Ż., Damianowi K., i Kamilowi K. zarzuca się rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy trafili już do prokuratury, policjanci prowadzący tę sprawę zawnioskowali o tymczasowy areszt dla zatrzymanych.

(KSP / ms)
 

Film Kolejni pseudokibice w rękach Policji

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejni pseudokibice w rękach Policji (format flv - rozmiar 6.53 MB)

Powrót na górę strony