Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust zatrzymany

Data publikacji 26.04.2007

Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, podejrzanego o oszustwa internetowe. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna oszukał blisko 50 osób powodując straty na kwotę ok. 50 tys. zł.

Funkcjonariusze Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali 29-letniego mężczyznę, podejrzanego o oszukanie wielu osób. Mężczyzna za pośrednictwem aukcji internetowych oferował do sprzedaży aparaty fotograficzne i akcesoria do nich. Jednak w rzeczywistości nie posiadał wystawionych do sprzedaży przedmiotów. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w ten sposób oszukał blisko 50 osób, na ok. 50 tys. zł. Jak stwierdził, oszukiwał, bo miał kłopoty finansowe.

Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za doprowadzenie osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Policjanci ze Zgorzelca sprawdzają, czy w ten sposób nie zostało oszukanych więcej osób. Dlatego osoby poszkodowane, które nie zgłosiły jeszcze tego faktu na policję, proszone są o kontakt z Referatem do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu pod numerem tel. /0-75/ 77-520-41 wew. 241.

Powrót na górę strony