Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice zatrzymani

Data publikacji 20.05.2011

Policjanci ze Stargardu Szczecińskiego, Drawska Pomorskiego oraz Szczecinka zatrzymali już kilkunastu uczestników bójki mającej miejsce na stadionie piłkarskim w Chociwlu. Podczas przesłuchania sprawcy tego przestępstwa usłyszeli zarzuty. Prokuratura zastosowała wobec podejrzanych środki zapobiegawcze.

Do tego zdarzenia doszło 14 maja 2011 roku w trakcie meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami Piasta Chociwel a Drawy Drawsko na stadionie Miejskim w Chociwlu. Wówczas nieoczekiwanie, podczas trwającego meczu, na teren stadionu weszła grupa przyjezdnych kibiców, sympatyków drużyny Drawy.

Pierwsza połowa meczu odbywała się w spokojnej i sportowej atmosferze. Jednak podczas drugiej połowy meczu pomiędzy kibicami obydwu drużyn doszło do awantury, która w efekcie przerodziła się w bójkę pomiędzy nimi.

W związku z wydarzeniami na stadionie ratownicy medyczni udzielili pomocy kilku osobom, żadna z nich nie wymagała hospitalizacji. Uszkodzone zostały także drewniane ławki, a z pobliskiego sklepu grupa zamaskowanych kibiców ukradła  piwo oraz chipsy.

Podjęte w tej sprawie przez policjantów ze Stargardu Szczecińskiego, Szczecinka oraz z Drawska Pomorskiego działania pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie już  kilkunastu osób biorących udział w bójce na stadionie. Jak do tej pory najmłodszy z zatrzymanych ma niespełna 16 lat, najstarszy 24.

W środę, w Drawsku Pomorskim, policjanci w jednym czasie zapukali do drzwi kilku mieszkańców tej miejscowości. Wszyscy byli zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy. Zatrzymani, po przewiezieniu do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim, zostali przesłuchani. Wówczas usłyszeli zarzut udziału w bójce. Dzień wcześniej takie zatrzymania przeprowadzone były także w Szczecinku.

Prokuratura Rejonowa w Stargardzie Szczecińskim wobec wszystkich podejrzanych w tej sprawie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

W dalszym ciągu trwają ustalenia, a także zatrzymania osób biorących udział w bójce na chociwelskim stadionie. Za to przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mg)

Film Pseudokibice zatrzymani

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pseudokibice zatrzymani (format flv - rozmiar 8.05 MB)

Powrót na górę strony