Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napaść z siekierą

Data publikacji 26.04.2007

Stołeczni policjanci zatrzymali 60-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. W czasie interwencji Krzysztof K. zaatakował policjantów siekierą.

Policjanci z Białołęki zostali wezwani do jednego z mieszkań przy ul. Porajów. Zrozpaczona kobieta zadzwoniła po funkcjonariuszy, ponieważ jej nietrzeźwy mąż znęcał się nad nią i groził jednemu z synów. W mieszkaniu trwała impreza alkoholowa. Krzysztof K. pił alkohol ze swoimi dwoma synami: Rafałem K. (22 l.) i Jackiem K. (30 l.). W trakcie imprezy do mieszkania przyszedł trzeci syn, którego mężczyźni zaczęli wyzywać. Później grozili mu śmiercią.

Kiedy policjanci weszli do mieszkania Krzysztof K. rzucił się na nich z siekierą i obraźliwymi słowami próbował zmusić mundurowych do przerwania interwencji. Policjanci szybko obezwładnili agresora. Jego dwaj synowi również trafili do izby wytrzeźwień. Kobieta, która wezwała mundurowych w końcu zdecydowała się na złożenie zawiadomienia o przestępstwie. Jak się okazało Krzysztof K. od 10 lat znęcał się nad nią, bijąc pięściami po głowie i wyzywając. Z reguły był pod wpływem alkoholu. Policjanci przedstawili Krzysztofowi K. zarzuty czynnej napaści, znęcania i kierowania gróźb karalnych. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Synom agresywnego ojca – Rafałowi K i Jackowi K. przedstawiono zarzuty kierowania gróźb karalnych w stosunku do brata. Za ten czyn grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony