Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono broń i narkotyki

Data publikacji 20.05.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, zatrzymali 37-letniego Marka W. i 25-letniego Bartosza T., którzy posiadali narkotyki, broń palną, amunicję oraz materiały wybuchowe. Starszy z mężczyzn poszukiwany był listem gończym przez Sąd Rejonowy w Krakowie.

Do zatrzymań mężczyzn doszło 17 maja 2011 roku na jednej z ulic w Niemodlinie. Realizujący policjanci uzyskali informację, że mężczyźni będą przebywać własnie w tym mieście. Z posiadanych informacji wynikało również, że mężczyźni mogą mieć przy sobie broń palną.

W trakcie przeszukania mieszkań obu zatrzymanych policjanci ujawnili i zabezpieczyli nielegalnie posiadany pistolet maszynowy, pistolet gazowy, amunicję ostrą i gazową oraz prawie 70 gramów materiału wybuchowego. Ponadto, w jednym z przeszukiwanych lokali, funkcjonariusze znaleźli ponad 200 gramów narkotyków (amfetamina i marihuana). Obaj mężczyźni znani są Policji, byli już notowani w związku z przestępstwami przeciwko mieniu, tj: kradzieżami, rozbojami, wymuszeniami rozbójniczymi oraz przestępstwami narkotykowymi.

Wczoraj  Marek W. i Bartosz T. usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za opisane przestępstwa grożą kary do 8 lat pozbawienia wolności.

Dziś prowadzący sprawę policjanci z KMP w Opolu wspólnie z prokuraturą wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu.

(KWP w Opolu / mg)

Film Zabezpieczono broń i narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczono broń i narkotyki (format flv - rozmiar 4.14 MB)

Powrót na górę strony