Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dilerzy za kratkami

Data publikacji 26.04.2007

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Ostródy, którym zarzuca się wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Jeden z nich, 27-letni Marcin G. był poszukiwany listem gończym. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy o czarnorynkowej wartości 40 tys. zł.

Policjanci olsztyńskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie prowadzili działania wymierzone przeciwko dilerom narkotyków, którzy wprowadzają na ostródzki rynek znaczne ilości narkotyków.

Wczoraj wieczorem na drodze niedaleko Brodnicy przygotowali zasadzkę. Wpadli w nią jadący oplem kadettem Mariusz J. i Marcin G. Ten pierwszy, 28-latek siedzący za kierownicą spędził w więzieniu 5 lat za włamania. Ma też wyrok w zawieszeniu za rozprowadzanie narkotyków. Kryminalne dossier pasażera, 27-letniego Marcina G., jest równie bogate. Mieszkaniec Ostródy był karany za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Był także właśnie za to od niespełna roku poszukiwany listem gończym.

Obaj podejrzani byli kompletnie zaskoczeni akcją policjantów. Marcin G. podczas zatrzymania próbował pozbyć się tekturowej torby. Pakunek wylądował na dachu pobliskiego budynku. Był w nim ponad 1 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 40 tys. zł.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w areszcie policyjnym. Dziś usłyszą zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.

Powrót na górę strony