Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny areszt za śmiertelne pobicie byłego sportowca

Data publikacji 20.05.2011

Policjanci z Torunia pracując nad sprawą śmiertelne pobicie byłego sportowca, ustalili drugiego sprawcę tego czynu. Zgromadzone materiały pozwoliły sądzić, że 20-latek odsiadujący już wyrok za wcześniejsze przestępstwa, jest zamieszany również i w to tragiczne w skutkach zdarzenie. Decyzją sądu został on aresztowany na 3-miesiące.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło 27 marca, nad ranem, przy jednym z lokali na toruńskiej Starówce. Policjanci o wszystkim dowiedzieli się kilka dni później. Jeszcze tego samego dnia, gdy otrzymali zgłoszenie, funkcjonariusze zatrzymali pierwszego podejrzanego mężczyznę, który został tymczasowo aresztowany.

Wnikliwa analiza zgromadzonych do sprawy dowodów doprowadziła kryminalnych do kolejnego sprawcy. Okazał się nim 20-latek, który odsiadywał już karę 3 lat pozbawienia wolności za wcześniejsze rozboje. Prosto z więzienia trafił przed oblicze prokuratora, a później do sądu, który przychylił się do wniosku śledczych i zadecydował, że za śmiertelne pobicie zostanie aresztowany na 3 miesiące.

Kodeks karny za przestępstwo to przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony