Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ustalenia pseudokibiców trwają

Data publikacji 20.05.2011

Wielkopolscy policjanci nadal weryfikują sygnały dotyczące publikacji wizerunków pseudokibiców, które zamieszczono na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Do tej pory, dzięki zaangażowaniu społecznemu i pracy oficerów operacyjnych, zidentyfikowano sześciu mężczyzn. Kolejnych sześciu dobrowolnie stawiło się do jednostek Policji.

Publikacja wizerunków pseudokibiców na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu spotkała się z dużym odzewem społecznym. Od wtorkowego popołudnia do tej pory do poznańskiej Policji wpłynęło wiele telefonicznych i elektronicznych informacji dotyczących rozpoznawanych osób na zdjęciach. Mimo, że większość z nich to informacje ogólne, to stanowią cenny materiał pozwalający na identyfikację kolejnych osób.

Do chwili obecnej zidentyfikowanych zostało sześciu mężczyzn ukazanych na zdjęciach. Kolejnych sześciu dobrowolnie stawiło się w jednostkach Policji. Oficerowie operacyjni nadal weryfikują sygnały napływające od społeczeństwa, prowadząc jednocześnie własne rozpoznania. Wszystkie identyfikacje przekazywane są do Prokuratury Rejonowej w Bydgoszczy, która podejmuje dalsze decyzje w tej sprawie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tylko tygodniu wielkopolscy policjanci zatrzymali 31 pseudokibiców, wobec których wyciągnięte zostaną konsekwencje prawne. Nadal oczekujemy na informacje od osób, którym bezpieczeństwo podczas imprez masowych nie jest obojętne.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony