Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla dilerki

Data publikacji 26.04.2007

Świętokrzyscy policjanci przedstawili 29–letniej matce trojga dzieci z Kielc zarzuty udziału w dwóch grupach przestępczych zajmujących się handlem narkotyków na dużą skalę.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo–śledczego zabrali kobietę z kieleckiego aresztu. Jak wynika z ich ustaleń, 29-latka uczyniła sobie z handlu narkotykami stałe źródło dochodu. Kobieta została już tymczasowo aresztowana za rozprowadzanie środków odurzających na dużą skalę wraz z 35-osobową grupą przestępczą, która swoją działalność prowadziła od 2003 roku. W tym czasie grupa wprowadziła w obieg 15 kg marihuany, 7 kg amfetaminy i 30 tys. tabletek ecstasy. W grupie tej działał również były nauczyciel z zakładu karnego, mieszkaniec Sanoka. 

Dalsze ustalenia policji wskazują na to, że kobieta miała swój udział w rozprowadzaniu narkotyków także z inną 22-osobową grupą przestępczą, rozpracowywaną od lipca 2006 roku. W tej grupie działał m.in. zatrzymany w tym miesiącu w Warszawie właściciel firmy fonograficznej, znany w środowisku muzycznym wykonawca muzyki HIP-HOP. Ta grupa wprowadziła na rynek ok. 20 kg marihuany i 45 kg amfetaminy i środki psychotropowe. 

Wobec mieszkanki Kielc zastosowano kolejny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Powrót na górę strony