Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 23.05.2011

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z powiatu wałbrzyskiego, w związku z podejrzeniem o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć 84-latka. Jak się okazało, poszło o kilkanaście złotych. Podejrzany decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany.

Policjanci  z komisariatu w Głuszycy ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć 84-letniego sąsiada. Zatrzymany to 51-letni mieszkaniec jednej z miejscowości leżących w gminie Jedlina Zdrój. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

19 maja policjanci z Głuszycy około godziny 18.00 otrzymali informację o znalezieniu w przydomowej altance zwłok starszego mężczyzny. Funkcjonariusze zajęli się niezwłocznie wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Prowadząc czynności w tej sprawie, już po godzinie od zgłoszenia, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o związek z tym zdarzeniem.

Policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna pomagał starszemu sąsiadowi w remoncie altanki. Za pracę miał otrzymać 30 złotych. Gdy przyszło do rozliczenia, sąsiad dał mu tylko 15 złotych. To rozłościło podejrzanego. Uderzył on starszego mężczyznę kilka razy pięścią w twarz, a gdy tamten się wywrócił, mężczyzna uciekł.

Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią, grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony