Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie wodniaków

Data publikacji 24.05.2011

Funkcjonariusze Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu wraz z ratownikami Wielkopolskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili na Jeziorze Kierskim w Poznaniu ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego. W działaniach ratowniczych użyto specjalistycznego samolotu oraz śmigłowca, przeznaczonego m.in. do akcji ratowniczych na wodzie.

W inscenizowanej akcji wywrócenia jachtu żaglowego zostały uwięzione osoby pod pokładem, którym z pomocą przyszli policyjni nurkowie. Zwrócono szczególną uwagę na techniki postępowania z poszkodowanym w wodzie, jego prawidłowe zabezpieczenie, wynoszenie, holowanie, podpływanie do tonącego i udzielania pomocy medycznej.

Ćwiczenia wykonywane z pokładu łodzi motorowych, skuterów wodnych z platformami ratowniczymi są kolejnym etapem podnoszenia sprawności i skuteczności działań, stanowiąc zarazem ważny element przygotowania do zbliżającego się sezonu letniego. Szkolenie miało również wzmocnić współpracę służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nad wodą.

(KWP w Poznaniu / mw; foto: Anna Patan)
 

Powrót na górę strony