Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni fałszerze

Data publikacji 27.04.2007

Policjanci zatrzymali cztery 16-latki, które domowym sposobem wyprodukowały kilka fałszywych banknotów.

Na ślad nieletnich policjanci natrafili 24 kwietnia, kiedy to 24-letnia kobieta usiłowała zapłacić w sklepie spożywczym za paczkę gum do żucia fałszywym, 20-złotowym banknotem. Ekspedientka zorientowała się, że pieniądze są fałszywe i wezwała na miejsce policję, która zatrzymała stojącą pod sklepem podchmieloną 24-latkę. Kobieta została osadzona w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu przesłuchana. 

Policjanci ustalili, że 24-latka otrzymała fałszywy banknot od swoich nastoletnich koleżanek, które poznała w dyskotece. Po ustaleniu personaliów i adresów czterech 16-latek stróże prawa przeprowadzili przeszukania w miejscach ich zamieszkania. Tam znaleziono i zabezpieczono komputer stacjonarny, w którym znajdowały się pliki z zeskanowanymi banknotami 10 i 20-złotowymi, a numer banknotu 20-złotowego odpowiadał numerowi fałszywego banknotu wprowadzonego do obrotu. W mieszkaniu dodatkowo policjanci znaleźli 2 fałszywe banknoty o nominale 20 złotych wyprodukowane na zabezpieczonym sprzęcie. 

Nastolatki przyznały się do fałszowania banknotów. Z ich relacji wynika, że swą działalność rozpoczęły zaledwie kilkanaście dni temu i zdążyły wyprodukować zaledwie kilka banknotów. Fałszywe pieniądze miały służyć im do zaspokajania bieżących potrzeb takich jak zakup słodyczy, ciuchów itp. 

Produkcja fałszywych banknotów to pierwszy przestępczy wyczyn w życiu młodych radomszczanek. Wszystkie pochodzą z dobrych rodzin i uczą się w liceach ogólnokształcących. Teraz dziewczętami zajmie się sąd rodzinny, natomiast ich pełnoletnia wspólniczka została już objęta dozorem policyjnym.

Powrót na górę strony