Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani opiekunowie niepełnosprawnej dziewczynki

Data publikacji 27.04.2007

Głogowscy policjanci zatrzymali pijaną matkę niepełnosprawnej 15-latki, która wraz z pijanym konkubentem miała opiekować się dziewczyną. Opiekunowie mieli blisko 2 promile alkoholu.

Około godziny 22:00 do oficera dyżurnego głogowskiej policji zadzwoniła zbulwersowana kobieta, żądając interwencji wobec ekspedientki, która nie chciała jej w sklepie sprzedać alkoholu. Zgłaszająca podała swoje dane i czekała w domu na przyjazd policjantów.

Dyżurny skierował na miejsce funkcjonariuszy. Jak się okazało na miejscu ekspedientka nie chciała sprzedać alkoholu, bo klientka była nietrzeźwa. Policjanci pojechali do mieszkania zgłaszającej. 

Razem z nią w mieszkaniu był jej, również nietrzeźwy konkubent. Ku zaskoczeniu policjantów okazało się, że oboje w takim stanie opiekują się 15-letnią córką kobiety. Dziewczynka leżała w łóżku - jest niepełnosprawna i nie może się poruszać. Obok łóżka stała aparatura do odsysania dróg oddechowych.

Funkcjonariusze natychmiast wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził, że dziecko wymaga stałego nadzoru i udrażniania dróg oddechowych, gdyż nie jest w stanie samodzielnie przełykać śliny. Podjął decyzję o niezwłocznym przewiezieniu dziewczynki do szpitala, gdzie zapewniono jej należytą opiekę. W szpitalu, po przeprowadzonym badaniu stwierdzono, że dziewczynka jest zaniedbana pod względem pielęgnacyjnym i rehabilitacyjnym.

Przeprowadzone badanie wykazało u matki oraz jej konkubenta blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Oboje zostali zatrzymani. Przedstawiono im zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia pomimo ciążącego obowiązku opieki nad nim. Za ten czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony