Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napad na bank

Data publikacji 26.05.2011

Zatrzymany przez grudziądzkich policjantów sprawca napadu na jedną z placówek bankowych przy ul. Chełmińskiej najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Tak zadecydował sąd na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez funkcjonariuszy. Śledczy kilkanaście miesięcy szukali rozwiązania tej zagadki. Znaleźli je w Trójmieście.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło na początku lutego ubiegłego roku (8.02.2010 r.). Wtedy około południa do jednej z placówek bankowych przy ul. Chełmińskiej w Grudziądzu wszedł mężczyzna i po sterroryzowaniu kasjerki przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy, po czym uciekł.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Wstępnie ustalili rysopis sprawcy. Przez szereg miesięcy śledczy skrupulatnie zbierali informacje w tej sprawie. Analiza wszystkich zgromadzonych dowodów pozwoliła na wytypowanie podejrzewanego mężczyzny. Grudziądzcy kryminalni wpadli na jego ślad w Trójmieście. Tam rozbójnik został zatrzymany.

Policyjny materiał dowodowy nie pozostawiał wątpliwości. Na jego podstawie prokurator złożył wczoraj do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Dzisiaj zapadła decyzja, że 25-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za rozbój z bronią, nożem lub innym przedmiotem zagrażającym można trafić do więzienia nawet na 12 lat, ale nie krócej niż na 3.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony