Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny arsenał broni i amunicji oraz konopie indyjskie

Data publikacji 27.05.2011

Policjanci z Polkowic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o uprawę konopi indyjskich oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji, która najprawdopodobniej pochodzi z okresu II wojny światowej. Funkcjonariusze oprócz kilku krzewów konopi, znaleźli m.in. granaty, pociski artyleryjskie, broń, amunicję i proch. Całość została już zabezpieczona przez saperów.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z polkowickiej komendy powiatowej wspólnie z funkcjonariuszami z Chocianowa ustalili i zatrzymali dwóch braci w wieku 24 i 25 lat, podejrzanych o uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie broni i amunicji.

Na posesji, w jednej z miejscowości leżących w gminie Chocianów, w przydomowym ogródku, funkcjonariusze znaleźli kilka doniczek z "dojrzewającymi" w słońcu krzewami konopi. Okazało się jednak, że to nie wszystko. Podczas sprawdzenia pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, policjanci znaleźli łącznie kilkaset sztuk różnego rodzaju broni i amunicji, m.in. pociski artyleryjskie, granaty z zapalnikami, bagnet, pistolet - samoróbkę, amunicję przeciwlotniczą, łuski amunicji do pistoletu i amunicji przeciwlotniczej oraz wiaderko z prochem.

Cały arsenał był skorodowany co wskazywało na to, że militaria mogą pochodzić z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Całość została zabrana przez saperów, celem zneutralizowania. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz związane z posiadaniem broni i amunicji bez zezwolenia. 

(KWP we Wrocławiu / mag)

Powrót na górę strony