Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano dwie dziuple samochodowe

Data publikacji 28.05.2011

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Siedlcach zlikwidowali dwie dziuple samochodowe, w których demontowane były skradzione uprzednio samochody dostawcze. Podczas policyjnych działań zatrzymano właścicieli posesji na których kwitł przestępczy proceder, oraz odzyskano i zabezpieczono jeden ze skradzionych samochodów oraz zdemontowane części.

Od pewnego czasu policjanci wydziału kryminalnego siedleckiej komendy rozpracowywali przestępczą grupę działającą na terenie województwa mazowieckiego i lubelskiego, trudniącą się kradzieżami samochodów dostawczych.

Finalne na podstawie poczynionych ustaleń, funkcjonariusze wkroczyli na dwie wytypowane posesje. Jedna z nich znajdowała się na terenie gminy Mordy, natomiast druga na terenie gminy Siedlce. Podczas ich przeszukań w znajdujących się tam budynkach ujawniono tzw. dziuple samochodowe, w których rozmontowywano skradzione uprzednio samochody dostawcze.

Policjanci odzyskali jeden z pojazdów, który był częściowo zdemontowany oraz części z rozebranych już uprzednio dwu innych skradzionych pojazdów.  W związku z tą sprawą zatrzymano również właścicieli obu posesji – dwóch mężczyzn w wieku 37 i 36 lat.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony