Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczenie policyjne wizyty prezydentów

Data publikacji 28.05.2011

W asyście policjantów na motocyklach i w oznakowanych radiowozach prezydent Stanów Zjednoczonych Barak Obama przyjechał do Pałacu Prezydenckiego. Policjanci nie tylko eskortowali wszystkich VIP-ów, ale również zabezpieczali trasy ich przejazdów.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barak Obama wylądował na warszawskim Okęciu w piątek (27 maja) o godz. 17.36. Po krótkim powitaniu w eskorcie policyjnych radiowozów i motocykli kolumna samochodów przejechała ulicami: Żwirki i Wigury – Trasą Łazienkowską – Al. Ujazdowskimi - Nowym Światem pod Grób Nieznanego Żołnierza. Po złożeniu wieńca Barak Obama pojechał pod Pomnik Bohaterów Getta, a stamtąd do hotelu Marriot.

Po krótkiej przerwie prezydent przemieścił się do Pałacu Prezydenckiego przy Krakowskim Przedmieściu. Całą trasę przejazdu zabezpieczali policjanci, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zarówno prezydentów państw Europy Środkowo-Wschodniej, jak i rezydenta USA.

Funkcjonariusze informowali mieszkańców stolicy o bieżących utrudnieniach i wskazywali możliwe objazdy. Po zakończeniu wizyty w Pałacu Prezydenckim policjanci nadal będą czuwać nad bezpieczeństwem głów państw i informować mieszkańców o możliwych utrudnieniach.

Fotorelacja z zabezpieczenia

(KSP / mw)

wideo: M. Szałajski / KGP

Film Zabezpieczenie policyjne wizyty prezydentów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczenie policyjne wizyty prezydentów (format flv - rozmiar 12.41 MB)

Powrót na górę strony