Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców napadu na obywateli Hiszpanii

Data publikacji 29.05.2011

Tarnobrzescy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w styczniu pobili i okradli dwoje obywateli Hiszpanii oraz ich tłumaczkę. Podejrzani usłyszeli zarzuty rozboju, a sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Praca grupy specjalistów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zakończyła się sukcesem. Policjanci ustalili, kto dokonał napadu na obywateli Hiszpanii i ich tłumaczkę. Sprawcy zostali zatrzymani.

To zdarzenie rozegrało się 18 stycznia br. po godzinie 9.00, w pobliżu jednego z tarnobrzeskich hoteli. Dwoje obywateli Hiszpanii oraz towarzysząca im tłumaczka zostali zaatakowani przez dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy przy użyciu przedmiotu przypominającego broń zażądali wydania pieniędzy. Gdy napadnięci odmówili, bandyci pobili ich, potem wyrwali jednej z kobiet torbę. Łupem rabusiów padło 450 euro, paszport, karty bankomatowe, dokumenty, słowniki oraz hiszpańskie wina. Napastnicy uciekli w nieznanym kierunku.

Policjanci zostali natychmiast zawiadomieni o zdarzeniu. Funkcjonariusze już po kilku godzinach pracy odzyskali portfel z dokumentami. Prowadząc żmudną pracę operacyjną i śledczą, wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Gdy znali już tożsamość sprawców i zgromadzili dowody ich udziału w przestępstwie zapukali do ich mieszkań. Napastnicy zostali zatrzymani. Są nimi dwaj mieszkańcy Tarnobrzega w wieku 29 i 35 lat. Podczas przesłuchania, mężczyźni przyznali się do przestępstwa.

W piątek po południu, Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu na wniosek tarnobrzeskiej prokuratury i Policji zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny aresztu.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

(KWP w Rzeszowie/js)
 

Powrót na górę strony