Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gang narkotykowy rozbity

Data publikacji 30.05.2011

Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się produkcją oraz dystrybucją środków odurzających rozbita. Amfetamina, marihuana i ecstasy trafiały do pubów, dyskotek i szkół na Sądecczyźnie. Podczas akcji policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskiej oraz zabezpieczyli środki odurzające i broń palną.

Akcję przeprowadzili wspólnie policjanci Centralnego Biura Śledczego oraz zespoły  realizacyjne Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu. Funkcjonariusze w wyznaczonym terminie weszli jednocześnie do kilkunastu mieszkań usytuowanych na terenie Nowego Sącza.

Zatrzymano dziewięć osób w wieku od 19 do 35 lat, w tym przywódcę grupy. W pomieszczeniach wynajmowanych przez lidera grupy policjanci odnaleźli zakamuflowaną, profesjonalną i zautomatyzowaną wodną plantację konopi indyjskiej (około 100 krzewów w różnych fazach wzrostu) oraz kilka tysięcy nasion tej rośliny przygotowanych do wysiewu. Podczas akcji zabezpieczono także środki odurzające – marihuanę, amfetaminę i ecstasy. Potwierdziły się także wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy o tym, że grupa przestępcza dysponuje bronią palną – odnaleziony został rewolwer i amunicja.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i wprowadzaniem do obrotu środków odurzających (przywódca dodatkowo: kierowania zorganizowaną grupą przestępczą), ośmiu z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Grupa działała głównie na terenie Sądecczyzny – tylko w 2010 roku członkowie tej grupy mogli wprowadzić na rynek kilkadziesiąt kilogramów narkotyków (głównie amfetaminy i marihuany) o czarnorynkowej wartości co najmniej 2 milionów złotych. Przez dobrze zorganizowaną siatkę dealerów narkotyki trafiały do pubów, dyskotek i szkół.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony