Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o 29 oszustw

Data publikacji 30.05.2011

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kilkadziesiąt oszustw na szkodę różnych osób. Sprawca oferował pokrzywdzonym przeważnie zakup sprzętu RTV, pobierając od nich zaliczki od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Za wyłudzenie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole zatrzymali 31-latka podejrzewanego o 29 oszustw. Do pierwszego ze zdarzeń doszło latem 2007 roku. Wówczas sprawca pobrał z jednej z hurtowni towar w postaci owoców i warzyw o łącznej wartości blisko 8 tysięcy złotych, nie mając zamiaru wywiązania się z zapłaty. Pod koniec 2008 roku wyłudził od dwóch osób łączną kwotę ponad 4 tysięcy złotych, w zamian za możliwość zakupu laptopów i telewizorów po atrakcyjnej cenie. Na szeroką skalę podejrzewany uaktywnił się w marcu 2011 roku. Wówczas oszukanych zostało 26 osób, którym sprawca oferował możliwość zakupów po niższych cenach sprzętu RTV i AGD w postaci telewizorów, laptopów, kuchenek, lodówek, telefonów komórkowych, a w jednym z przypadków - samochodu.

Zatrzymany mężczyzna poznawał swoje ofiary w różny sposób, w części przypadków były to stacje benzynowe. Od pokrzywdzonych tytułem zaliczek pobierał kwoty od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Zależały one od oferowanego towaru. Łącznie wyłudził kwotę ponad 30 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kl)
 

Powrót na górę strony