Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy zabójstwa kolegi zatrzymani

Data publikacji 27.04.2007

Złotoryjscy policjanci w ciągu zaledwie kilkunastu godzin zatrzymali trzech nastolatków podejrzanych o brutalne zabójstwo swojego 17-letniego kolegi. 17-letni mieszkaniec Złotoryi zaginął 25 stycznia. Ostatni raz widziany był z kolegami, gdy wracał ze szkoły. Jego ciało 25 kwietnia w lesie odnalazł emerytowany policjant.

Prowadząc poszukiwania policjanci sprawdzali każdy trop. Weryfikowane były wszystkie informacje również, te które wydawały się mało prawdopodobne. Pod uwagę była również brana możliwość wyjazdu chłopca za granicę.

25 kwietnia 2007r. emerytowany policjant - obecnie myśliwy, spacerował po lesie w okolicy Złotoryi. Jego "policyjny nos" wskazał mu dziwnie wyglądające zapadnięcie w ziemi w młodym zagajniku. Mężczyzna delikatnie sprawdził, co może tam być ukryte. Natrafił na ciało młodego mężczyzny. O fakcie tym natychmiast powiadomił Policję.

Na miejscu pojawili się policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz prokurator. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców zabójstwa.

W pierwszej kolejności przeanalizowali materiały zebrane w czasie poszukiwań i ponownie przesłuchali kolegów, z którymi 17-latek wracał do domu w dniu zaginięcia w styczniu. Efektem tego było szybkie ustalenie i zatrzymanie podejrzanych o zabójstwo.

Wszystkim przedstawione zostały zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Za taką zbrodnię grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Powrót na górę strony