Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napad na złotnika

Data publikacji 30.05.2011

Policjanci z Wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali sprawcę napadu na jubilera, do którego doszło ponad dwa lata temu. Sprawa była umorzona jednak dzięki czynnościom operacyjnym policjanci wpadli na trop jednego ze sprawców.

13 lutego 2009 r. na szczecińskim prawobrzeżu doszło do rozboju w sklepie z biżuterią podczas, którego sprawcy grozili zadaniem ciosów młotkiem właścicielowi sklepu, a następnie zagrozili mu pozbawieniem życia. Po rozbiciu szklanych gablot napastnicy ukradli wyroby ze złota wartości około 32 tys. zł.

W tej sprawie wszczęto śledztwo, które zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawcy. Jednak pomimo umorzenia policjanci nadal wykonywali czynności operacyjne w tej sprawie i kilka tygodni temu uzyskali informację na temat jednego ze sprawców.

Typowany mężczyzna był już karany za podobny napad popełniony na terenie Nowogardu i aktualnie miał przerwę w odbywaniu kary. 21-letni Sebastian K. został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Ostateczną pewność co do udziału mężczyzny w napadzie dał wynik przeprowadzonych badań biologicznych. Porównano pobrany materiał biologiczny od sprawcy z materiałem zabezpieczonym na miejscu napadu.

Mężczyzna został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Następnie stanął przed sądem, który zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 21-latka na dwa miesiące.

Zatrzymanemu grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1000.25 KB)

Powrót na górę strony