Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA zatrzymany przez funkcjonariuszy KGP

Data publikacji 31.05.2011

Policjanci z Wydziału Poszukiwań BK KGP zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania Tomasza K. Mężczyzna był ścigany przez węgierski wymiar sprawiedliwości za obrót materiałami wybuchowymi. Funkcjonariusze namierzyli go w Pile. Teraz mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za swoje czyny.

Pod koniec kwietnia do policjantów z Wydziału Poszukiwań BK KGP została przekazana informacja z Biura Współpracy Międzynarodowej Policji o tym, że węgierski sąd wydał za poszukiwanym Tomaszem K. Europejski Nakaz Aresztowania i że mężczyzna najprawdopodobniej znajduje się gdzieś na terenie Polski. Tomasz K. (obywatel RP) był poszukiwany za nielegalny obrót materiałami wybuchowymi na terenie Węgier. Sąd okręgowy w Hajdu-Bihar skazał go za te przestępstwa na karę 6 lat pozbawienia wolności. Jednak mężczyzna opuścił areszt tymczasowy, czekając na uprawomocnienie się wyroku i ślad po nim zaginął. Na jego ślad natrafiono dopiero w Polsce.

Sprawą natychmiast zajęli się poszukiwacze z Komendy Głównej Policji. Operacyjnie ustalili, że poszukiwany mężczyzna przebywa gdzieś w okolicy Piły i pracuje jako kierowca ciężarówki. Wspólnie z kolegami z komendy w Pile przygotowali zasadzkę. Funkcjonariusze zasadzili się w pobliżu firmy, w której pracował i czekali, aż zjedzie do bazy po skończonym kursie. Kiedy ciężarówka, którą jechał Tomasz K., pojawiła się w siedzibie firmy policjanci przystąpili do uderzenia. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy i nie sprawiał kłopotu przy zatrzymaniu.

Teraz Tomasz K. stanie przed węgierskim sądem i odpowie za swoje czyny.

kj
 

Powrót na górę strony