Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczony arsenał

Data publikacji 31.05.2011

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 31-latka, który przy domu trzymał spory arsenał. W domu i pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze znaleźli m.in. minę przeciwpancerną, broń, granaty oraz sporą ilość amunicji i zapalników.

Wczoraj policjanci z komendy wojewódzkiej weszli na teren posesji 31-letniego mieszkańca gminy Stegna. Z informacji, które mieli, wynikało, że mężczyzna gromadzi w swoim domu spore ilości broni, na które nie ma pozwolenia. Był zaskoczony wizytą policjantów.

Broń i amunicja były rozłożone na terenie posesji i przykryte. Na trawie leżały wypełnione materiałem wybuchowym granaty, mina przeciwpancerna i pociski przeciwlotnicze. Funkcjonariusze zabezpieczyli także karabin, pistolet oraz sporą ilość nabojów, magazynków i zapalników.

Mężczyzna tłumaczył, że jest kolekcjonerem militariów, a wszystkie przedmioty znalazł w okolicznych lasach.

Został zatrzymany. Usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają także, czy mężczyzna nie handlował znalezionymi materiałami przez Internet.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony