Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Księgowy gangu narkotykowego zatrzymany

Data publikacji 27.04.2007

Policjanci z lubuskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali wczoraj w Toruniu dwóch mężczyzn podejrzanych o przemyt dużych ilości narkotyków. Jednym z nich jest 50-letni Wilhelm S. obywatel Holandii, księgowy grupy przestępczej. Jak wynika z ustaleń policjantów, grupa wprowadziła na rynek 4 tony narkotyków o wartości 60 milionów złotych.

Policjanci lubuskiego CBŚ wraz z policjantami z komendy miejskiej i wojewódzkiej obserwowali miejsce, gdzie ukrywał się główny księgowy przemytników. Zatrzymali go zaraz po tym, jak wrócił zza granicy, gdzie ukrywał się od 2006 roku, czyli od momentu zatrzymania liderów grupy. Policjanci zabezpieczyli mienie ruchome i nieruchome o wartości blisko miliona złotych. W chwilę po Wilhelmie S. zatrzymano 37-letniego Sławomira S., członka zorganizowanej grupy przestępczej.

Do tej pory zatrzymano 50 osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej zajmującej się przemytem dużych ilości środków odurzających. Przestępcy przewozili narkotyki tzw. szlakiem bałkańskim, wykorzystując do tego samochody ciężarowe. Jednorazowo przez granicę przewożono po 100 – 200 kg narkotyków, głównie heroiny. 

Do pierwszych zatrzymań doszło w 2002 roku. Wtedy to na przejściu granicznym w Świecku zabezpieczono 200 kg heroiny. Aresztowano wtedy jedną osobę. Od tego czasu policjanci lubuskiego CBŚ zaczęli rozpracowywać, jak się okazuje, największą grupę przestępczą zajmującą się przemytem narkotyków w Polsce.

Policjanci podejrzewają, że działająca od 1997 roku grupa przemyciła ok. 4 tony środków odurzających o łącznej wartości ok. 60 mln złotych.

Powrót na górę strony