Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Markowe" zegarki po atrakcyjnych cenach

Data publikacji 31.05.2011

28-letni mieszkaniec gminy Kołbiel na jednym z portali internetowych, oferował zegarki znanych światowych producentów po bardzo atrakcyjnych cenach. Policjanci przyjrzeli się sprawie. Zegarki okazały się zwykłymi podróbkami, a 28-latek trafił na policyjnej celi. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

28-letni Konrad J. oferował zegarki znanych światowych marek w bardzo atrakcyjnych cenach. Posiadaczem zegarka można było się stać mając od 200 do 700 złotych, których rynkowa wartość za sztukę sięgała od 8 do 10 tysięcy złotych.

Policjantów zainteresowała szczególnie przyczyna, dla której warte kilka tysięcy złotych zegarki oferowane są w tak niskiej cenie. Sprzedający dla uwierzytelnienia posługiwał się przy sprzedaży wszelkimi znakami i świadectwami mającymi uwiarygodnić u potencjalnych klientów, że właśnie dzięki niemu nadarza im się niezwykła okazja.

Jak ustalili dziś mundurowi w sieć oszusta wpadło kilkanaście osób. Nie wykluczone, że ta lista może być o wiele dłuższa. W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania Konrada J. mundurowi zabezpieczyli 7 zegarków przygotowanych do wysyłki.

Sprawa ma charakter rozwojowy a przestępstwo, którego dopuścił się 28-latek zagrożone jest karą 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony