Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukarani w trybie przyspieszonym

Data publikacji 31.05.2011

Zakazy stadionowe na 2 lata, 2 tys. zł grzywny i prace publiczne – takie wyroki usłyszeli kibice zatrzymani podczas meczu żużlowego w Bydgoszczy za picie alkoholu na stadionie. Jeszcze wczoraj policjanci doprowadzili ich do sądu, który wymierzył karę w trybie przyspieszonym. Z kolei gorzowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 29-latka, którego głośne wyzwiska, krzyki i lekceważenie zasad przed rozpoczynającym się meczem żużlowym w Gorzowie, stały się powodem interwencji służb ochrony. Decyzją sądu młody człowiek zapłaci grzywnę i przez trzy lata nie wejdzie na trybunę stadionu.

Do incydentu doszło wczoraj podczas meczu żużlowego pomiędzy Polonią Bydgoszcz a Lechmą Poznań. W trakcie spotkania na obiekcie przy ulicy Sportowej w Bydgoszczy pracownicy ochrony zatrzymali mężczyzn, którzy spożywali piwo. Czterech mieszkańców Bydgoszczy oraz dwóch z powiatu tucholskiego trafiło do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze komisariatu na bydgoskim Śródmieściu przedstawili zatrzymanym zarzuty posiadania napojów alkoholowych podczas imprezy masowej. Jeszcze wczoraj sąd wymierzył sześciu mężczyznom kary w trybie przyspieszonym.

Dwaj mieszkańcy powiatu tucholskiego otrzymali zakaz stadionowy na mecze obu drużyn na 2 lata oraz 20 godzin robót publicznych. Natomiast bydgoszczanie nie wejdą na sportowe imprezy masowe przez 2 lata oraz będą musieli zapłacić grzywnę w wysokości 2000 złotych.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Z kolei niedzielne spotkanie na gorzowskim stadionie żużlowym upłynęło bez negatywnych wydarzeń związanych z naruszeniem porządku. Służby ochrony i Policja interweniowały jedynie w kilku incydentalnych przypadkach, a interwencje związane były z zachowaniem pojedynczych osób.

Sytuacja taka dotyczyła 29-letniego Łukasza Z. Gorzowianin, znajdując się w stanie nietrzeźwym, jeszcze przed rozpoczęciem spotkania zachowywał się w niewłaściwy sposób. Głośne wyzwiska i krzyki stały się powodem interwencji służb ochrony. Pijany mężczyzna nie miał zamiaru wykonywać poleceń pracowników dbających o bezpieczeństwo i lekceważył wszystkie obowiązujące zasady. W związku ze swoim postępowaniem przekazany został Policji.

W poniedziałek, po wytrzeźwieniu, Łukasz Z. przesłuchiwany był w komendzie przy ul. Wyszyńskiego i jeszcze tego samego dnia stanął przed sądem w trybie przyspieszonym. Zarzuty jakie usłyszał dały podstawę ukarania go grzywną w wysokości 2 tys. zł. Ponadto Łukasz Z. przez okres trzech lat ma zakaz wstępu na imprezy masowe. Tym samym rozgrywki żużlowe i mecze piłki nożnej obejrzy jedynie za pośrednictwem telewizji.

(KWP w Gorzowie / mw)
 

Powrót na górę strony