Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wieźli pięć kilogramów amfetaminy

Data publikacji 27.04.2007

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z zachodniopomorskimi policjantami przechwycili transport pięciu kilogramów amfetaminy wartej na czarnym rynku 200 tys. zł. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy przewozili środki odurzające. Dodatkowo znaleziono przy nich niewielkie ilości kokainy i marihuany. Teraz obu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z CBŚ uzyskali anonimową informację, z której wynikało, że dwóch mężczyzn będzie przewoziło czerwonym pickupem amfetaminę. 

Funkcjonariusze z CBŚ wspólnie z zachodniopomorskimi policjantami zaczęli sprawdzać otrzymaną wiadomość. Wytypowano miejsca skąd prowadzono obserwację. Około godziny 20. na drodze wjazdowej do Szczecina zauważono czerwonego peugeota partnera na warszawskich numerach. W środku było dwóch mężczyzn. Zdecydowano się zatrzymać pojazd do kontroli. 

Podczas sprawdzania dokumentów policjanci zauważyli dziwne zachowanie zarówno kierowcy jak i pasażera. W samochodzie leżała walizka, po otwarciu której znaleziono owinięte w folię narkotyki. Wstępne ważenie i badanie testerem narkotykowym pokazało, że pakunek to ponad 5 kilogramów amfetaminy wysokiej czystości. To około 50 tysięcy działek o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 200 tysięcy złotych. 

Obu mężczyzn przewieziono do budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, gdzie sporządzono dalszą dokumentację procesową. Zatrzymanymi okazali się 26-letni Tomasz K. oraz 33-letni Krystian P. Przy zatrzymanych policjanci odnaleźli również niewielkie ilości marihuany oraz kokainy. 

Obaj mężczyźni zostali wczoraj osadzeni w policyjnym areszcie. Dzisiaj obu zatrzymanym przedstawiono zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

        

Powrót na górę strony