Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z wody i z powietrza

Data publikacji 31.05.2011

Dzisiaj przy Wałach Chrobrego w Szczecinie odbyły się ćwiczenia szczecińskich i wrocławskich policyjnych antyterrorystów. W ćwiczeniach udział brali również funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

Kilka minut po godzinie 12.00 nad statkiem Akademii Morskiej w Szczecinie zawisł policyjny śmigłowiec. Przy burcie zatrzymała się łódź z antyterrorystami. Po chwili ze śmigłowca na pokład statku po linach zjechali funkcjonariusze, w tym czasie kolejni mundurowi szturmowali burtę. Wszystko po to aby odbić statek z rąk terrorystów, a przede wszystkim doskonalić umiejętności.

Ćwiczenie, które odbyło się dzisiaj jest jednym z elementów szkolenia jakie przez najbliższy tydzień prowadzone jest przez zachodniopomorskich mundurowych. W szkoleniu tym biorą udział funkcjonariusze z Wrocławia i BOR-u. W ramach szkolenia przewidziane są ćwiczenia: desantowe na statki w ruchu, stojące przy nabrzeżach, desanty na budynki i obiekty usytuowane przy zbiornikach wodnych oraz ćwiczenia wysokościowe.

Dzisiejszemu szturmowi przyglądał się Wojewoda Zachodniopomorski Marcin Zydorowicz oraz szef zachodniopomorskich policjantów nadinspektor Wojciech Olbryś.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.56 MB)

Powrót na górę strony